Kalendarium

Najbliższe wydarzenia fantastyczne we Wrocławiu 


29.10.2114, g, 19, CRZ Krzywy Komin (ul. Dubois 33-35A)
Wieczór z klasyką horroru
Choć CRZ Krzywy Komin jest znane z wielu inicjatyw artystycznych, to za wszelkie formy fantastyki się jeszcze nie brali. Pora to zmienić, a okazją do tego jest zbliżające się Zaduszki. Z tej okazji puszczone zostaną dwa filmy z klasyki horroru. Że jednak strach wzmagają niedopowiedzenia, to tytuły filmów jak na razie pozostawia się wyobraźni widzów.


31.10.2114, CK Zamek (Leśnica) 
Mumia - pokaz filmu z muzyką na żywo
I znów CK Zamek decyduje się na pokaz filmu niemego z muzyką puszczano na żywo przez zespół Czerwie. Tym razem będzie to film "Mumia" z 1921 roku. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

31.10.2114, 

IV Wrocławska Parada Halloween
Po raz kolejny zombie i upiory wyjdą z wrocławskich cmentarzy aby przeparadować ulicami Wrocławia. Czy odważysz się wyjść im na spotkanie?


14-16.11.2114, Hala stulecia
Hall of games
Hall of games to targi gier komputerowych, połączone z turniejami Starcrafta II, League of Legends oraz DOTA 2. Nie obejdzie się oczywiście bez cosplayowych konkursów, choć zadowoleni powinni być także fani gier planszowych i starych gier komputerowych.


29-30.11.2114, CK Zamek (Leśnica)
Zamczysko - konwent fanów grozy


IMPREZY CYKLICZNE:

każda środa, Machina (ul. Wita Stworza 3), godz. 15
Spotkania planszówkowe
Cotygodniowa okazja do zapoznania się z wieloma planszówkami; jeśli nie znasz zasad gry, nie wiesz, z czym to się je i jakimi sztućcami - to z pewnością wszystko wytłumaczą ci planszówkowi specjaliści z Wielosferu.


każda środa, Wratislavia Fantastica, ul. Kościuszki 35, godz. 16-19
Spotkania biblioteki Szedar
We Wrocławiu od lat osiemdziesiątych działa fantastyczna bibliotek Szedar gromadząca około 10.000 woluminów. Godz. 16-19 w każdą środę to doskonała okazja, aby przyjść i wypożyczyć książki, komiksy, magazyny czy gry rpg lub planszowe. Jeśli sam nie wiesz, co wybrać - spytaj, z pewnością ktoś ci doradzi.


co drugi czwartek, Małgosia (ul. Odrzańska 39/40), godz. 19
Spotkania RPG-owe
Co dwutygodniowe spotkania o grach RPG - chcesz w miłym towarzystwie podyskutować o ciekawej sytuacji z sesji, porozmawiać o swoich przemyśleniach lub wziąć udział w warsztatach, które pozwolą Ci wykazać się kreatywnością? A może nie wiesz z czym się to je i chciałbyś, by ktoś Ci wytłumaczył? 
Jeśli tak to stowarzyszenie Wielosfer zaprasza na spotkania RPGowe.


raz na miesiąc albo dwa, miejsce ustalane na bieżąco
Wrocławskie spotkania z fantastyką
Przeczytałeś świetną książkę z zakresu fantastyki? A może wydawała ci się wyjątkowo beznadziejna i próbujesz dostrzec jej zalety? Co miesięczne dyskusje są doskonałą okazją do wymiany poglądów i spojrzenia na literackie dzieła oczyma innych osób, a często do odkrycia nowych, jakże często ukrytych stron książki. Nad całością dyskusji czuwa Maciej Rybicki, doświadczony recenzent i autor blogu Rybie Udka.
Najbliższe spotkania zaplanowane na 27 września będzie okazją do wymiany poglądów na temat powieści Senni zwycięzcy Marka Oramusa.

raz na kwartał, miejsce ustalane na bieżąco
Wrocławskie plenery fantastyczne
Wciąż nie masz żadnego fantastycznego zdjęcia? Pora to zmienić. Wrocławskie Plenery Fantastyczne są projektem Stowarzyszenia Wielosfer, opartym na organizacji otwartych plenerów zdjęciowych. Każdy chętny model, twórca kostiumów lub fotograf może wziąć udział w przygotowanych przez nas spotkaniach i wynieść z nich niezapomniane doświadczenia oraz świetne zdjęcia.